post-title Başkan Aysan: Zeytinliada, yabancı turizme açılma kapımız olacak

Başkan Aysan: Zeytinliada, yabancı turizme açılma kapımız olacak

Başkan Aysan: Zeytinliada, yabancı turizme açılma kapımız olacak

Başkan Aysan: Zeytinliada, yabancı turizme açılma kapımız olacak
Erdek Zeytinliada, turizme adım adım hazırlanıyor.
Belediye Başkanı Hüseyin Aysan, Zeytinliada ören yerinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Aysan, adada gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verirken, şunları söyledi:
“Adada, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın, Erdek Turizmi Tanıtma Vakfı’na kredi desteğiyle 962 metre karelik oturma alanı ve 1200 metre karelik kazı alanının üstü kapatılacak. Kültürve Turizm  Bakanlığı’nın yaptığı ihaleye paralel şekilde kazı alanının üstü, polikarbon şeffaf örtüyle kapatılacak. Bu çalışmalara başlandı. Adaya ayrıca yapılacak 360 metrelik yürüme yollarının büyük bölümü tamamlandı.
Bakanlıkça, bu işler için 650 bin liralık ödenek ayrıldı. Müteahhit, kazı alanının üstünü polikarbonla kapatma işi için 120 bin lira alacak. Ayrıca, adaya bekçi kulübesi, tuvaletler ve turnikeler de yapılırken, alarm sistemi de kuruldu. Belediye olarak bu yatırımlara her çeşit desteği verdik, veriyoruz. Erdek Belediyesi olarak, Zeytinliada’ya hizmette iliklerimize dek varız. Çünkü biz, Zeytinliada’yı, ilçemizin yabancı turizme açılma kapısı ve Erdek için bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Zeytinliada’nın yerli-yabancı turizme açılmasının ardından sıra Kapıdağ’ımızın turizme pazarlanmasına gelecek. Biz, Zeytinliada ile Kapıdağ’ı bir bütün olarak düşünüyoruz.”
Aysan, aslında adadaki müteahhidin, sözleşmesinin 3 Eylül’de bittiğini vurgularken, “Ancak, müteahhit, çeşitli nedenlerle işlerini tamamlayamadı. Ama kısa sürede işlerini tamamlamasını bekliyoruz. Nisan ayında ise adada, Zeytinliada kazı ekibi başkanı, Doç. Dr. Nurettin Öztürk’ün gözetiminde restorasyon çalışmaları başlatılacak” dedi.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi
Yükleniyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.