Erdek´te Zafer Bayramı kutlama programı açıklandı

Etkinlik Detayları

Erdek´te Zafer Bayramı kutlama programı açıklandı

Erdek Kaymakamlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programını açıkladı.

Erdek´te 97. yıl kutlaması 30 Ağustos 2019 Cuma günü, cumhuriyet alanında saat 09.00-09.10 arasında Atatürk alanında çelenk sunma olarak başlayacak. Törene kamu kurum ve kuruluş amirleri, Garnizon Komutanlığı´nca belirlenecek askeri personel, gaziler ve vatandaşlar katılacak. Anıta çelenkler Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından sunulacak. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı´nın söylenmesinin ardından bayrağımız, üç asker tarafından göndere çekilecek.

Saat 09.10´de, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Deniz Üssü ve Garnizon Komutanı Deniz Albay Ateş Kalkan ve Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, törene katılanların ve vatandaşların bayramlarını kutlayacak. Kutlamaların ardından Garnizon Komutanlığı adına bir subay, günün anlam ve önemini dile getiren konuşmasını yapacak. Okunacak şiirlerden sonra kutlama tören geçişiyle sona erecek.

Saat 09.45-10.00 arasında, Kaymakamlık makamında Kaymakam Ekrem Çalık, Garnizon Komutanı Deniz Albay Ateş Kalkan ve Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, protokol sırasına göre kutlamaları kabul edecek.

Etkinlik Bilgileri

  • Etkinlik Tarihi30/08/2019
  • Etkinlik AlanıCumhuriyet Meydanı
Paylaş