Erdek’te neler yapılır?

Erdek’te yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, doğa ve su sporlarının her türlüsünün yapılabileceği Erdek konum itibariylede tertemiz havası ve ilginç doğal yapıları ile insanları kendine çeken bir cazibe merkezi konumundadır. Türkiye’nin en uzun sahil şeritlerinden birine sahip olan Erdek’te yeşil ile mavinin her tonuyla sabah yürüyüşleri yapabilirsiniz. Konaklama tesisleri Otellerin çoğu denize sıfır olduğu için istediğiniz an denize ulaşabilirsiniz.

Erdek’te konaklama imkanları

Erdek’te birçok konaklama imkanı bulunmaktadır, gerek Erdek otelleri, gerek Erdek pansiyonları yada diğer konaklama işletmeleri konaklama konusunda çok fazla sayıda turisti ağırlayabilecek güçtedir.

Üstelik Erdek otel fiyatları ve Erdek pansiyon fiyatları birçok bölgeye nazaran uygun sayılabilecek ölçülerdedir.

Erdek Otelleri Online Rezervasyon için Erdek Travel

Erdek’te yaşam

Erdek bir turizm cenneti olduğundan dolayı daha çok turizmle ilgili faaliyetler gösterilebilmekte ve bölgenin sosyo ekonomik yapısını turizm ağırlıkta olmak üzere, tarım ve hayvancılıkta oluşturmaktadır.Yaz ayları kış nüfusuna göre yaklaşı 5 kat artmaktadır. Tarım zeytincilik ağırlıklıdır. Erdek’i ziyaretlerinizde lezzetli zeytin ve zeytinyağı almayı unutmayın. Ayrıca Erdek’e bağlı Ballıpınar – Ormanlı – Turan ve Doğanlar Köylerinde yetişen ve iç piyasada oldukça rağbet gören Kapıdağ Bölgesinin Kırmızı Soğanınıda unutmayın Yuvarlak, yassı şekilli, yanık mor kırmızı renkli, fazla acı olmayan, sulu, lezzetli, Kırmızı, tatlı soğan, Lakerda soğanı adı ile de yurdumuzda kendini özel olarak tanıtan bu soğan türünün faydaları saymakla bitmez.

Erdek’e ulaşım

Erdek’e birçok yönden ulaşım imkanı bulunmaktadır, gerek deniz ve gerekse kara yolu ile ulaşım mümkündür.

Erdek haritası ve Erdek’e ulaşım konusunda bilgi almak için ulaşım kısmına bakabilirsiniz.